Bzikowy wpis nr 3.

Dziś mam kilka nowinek od Stowarzyszenia fotograficznego FotoBzik. Nasza współpraca zaowocowała m. in. tym, że wzięłam udział w organizowanych przez Stowarzyszenie warsztatach talbotypii. Post na temat tej techniki już był na blogu – obiecuję podzielić się efektami jak tylko złożę w dziekanacie swoją pracę licencjacką ;). Kilka zdjęć z warsztatów jest na tej stronie. Nie myślcie że kłamałam o tym że wzięłam w nich udział 😉 Jestem po prostu mistrzem unikania aparatu który usiłuje mi zrobić zdjęcie. Przyznam że w pomieszczeniu o powierzchni ok 20 metrów kwadratowych nie było to łatwe – na przedostatnim zdjęciu po lewej stronie jest spory kawałek mnie 😉

Ci którzy mnie znają wiedzą że kocham książki: czytać, kupować, przeglądać 😉 Dostałam od Stowarzyszenia album fotograficzny Tomasza Gudzowatego „Keiko” Cieszy mnie niezmiernie taki prezent, odbiorę go w sierpniu i podzielę się z Wami wrażeniami.  😀zaproszenie na spotkanie na blog kopia kopia

Pamiętacie Projekt Przetwórnia? Finałowe prace w nagrodę zostaną wystawione w Galerii Pauza: 3 miejsce – Marek Lapis za cykl „5 zmysłów. Pauza”; 2 miejsce – Agnieszka Napierałą za zbiór „Rozbite Garnki”, 1 miejsce – Dorota Dawidowicz za cykl „Wonder years” wykonany w technice mokrego kolodionu. Wernisaż odbędzie się o godzinie 19.00 na  ulicy Floriańskiej 18 w Galerii Pauza na II piętrze. Podczas wernisażu będzie można otrzymać katalog towarzyszący wystawie, która potrwa do 19 sierpnia. Ja na pewno wybiorę się ją zobaczyć na początku sierpnia i polecam ją każdemu kto będzie w tym czasie w Krakowie.

Dorota Dawidowicz I miejsce

Dorota Dawidowicz I miejsce

Agnieszka Napierała II miejsce

Agnieszka Napierała II miejsce

Marek Lapis III miejsce

Marek Lapis III miejsce

Stowarzyszenie zaprasza również do wzięcia udziału w konkursie dla pasjonatów tradycyjnej fotografii, a w szczególności fotografii otworkowej. Kto choć raz miał okazję jej spróbować wie że to wspaniałe doświadczenie – dlatego zachęcam do wzięcia udziału, albo chociaż pobawienia się tą techniką. Nagrodą jest między innymi wspaniały aparat otworkowy przedstawiony na zdjęciu poniżej.

iZor29MaNA4YR5riI5gI_fyIFZVZnykCJgmAK1L-fXQ

 

facebook wlot wylot kopia1

„Stowarzyszenie Fotograficzne Foto Bzik oraz Pacamera serdecznie zapraszają do udziału w konkursie „WLOT – WYLOT” skierowanym do wszystkich miłośników fotografii, zarówno profesjonalistów, jak i fotoamatorów.

Konkurs polega na zrealizowaniu tematu – ”WLOT – WYLOT” –   jedną fotografią lub cyklem od 3 do 5 fotografii wykonanych techniką otworkową.

Zwycięzcę wybierze artysta fotograf Paweł Kula. Jego twórczość skupiona jest wokół fenomenu światłoczułości i optyki oraz prehistorii fotografii i filmu, które  inspirują go do budowy nietypowych urządzeń do projekcji, rejestracji i mechanicznego powielania obrazu. Te archaiczne zabawki optyczne funkcjonują w nowym kontekście stając się elementem akcji artystycznych oraz warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez artystę.
Konkurs  ”WLOT – WYLOT” ma na celu mobilizację twórców do kreatywnego działania z wykorzystaniem medium fotografii oraz propagowanie sztuki fotografii otworkowej.

Prace w formacie JPG o wymiarach max 800 pikseli dłuższy bok i rozdzielczości 72 dpi, należy przesłać w formie załączników do listu elektronicznego na adres konkursbzik@gmail.com w tytule wiadomości wpisując „WLOT – WYLOT”.
Do wygrania 
m.in. ręcznie wykonana z drewna camera obscura!

 

Zdobyć możecie również albumy fotograficzne Tomasza Gudzowatego „Keiko”.

Konkurs potrwa do 31 sierpnia 2013 roku.

Budujcie kamery otworkowe, fotografujcie i weźcie udział!”

Pozdrawiam,
A.K.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s