Wydarzenia fotograficzne.

Witam serdecznie moich wiernych czytelników 😉
Ostatnio posty pojawiają się sporadycznie – jest to spowodowane nawałem pracy związanym z sesją i obroną tytułu zawodowego (już niedługo będę technikiem fotografii!!!). Chciałabym nadrobić nieco zaległości na blogu informując Was o co ciekawszych wydarzeniach fotograficznych.Wbrew pozorom w naszym regionie dużo się dzieje w związku z fotografią. Są nie tylko wystawy ale i warsztaty dla pasjonatów tej dziedziny twórczości.Do 17 lipca br. w gliwickiej Czytelni Sztuki potrwa wystawa prac lokalnego artysty – Wilhelma von Blandowskiego. Był on przyrodnikiem, górnikiem ale również poszukiwaczem złota i eksploratorem Australii. Pod koniec życia założył w Gliwicach przy ul. Bankowej zakład fotograficzny. Pozostały po nim dwa albumy wypełnione portretami, które obecnie znajdują się w zbiorach Muzeum w Gliwicach.
Na wystawie „Wilhelm von Blandowski, 1822-1878. Niespokojne odbicie” czekają na Was portrety przedstawicieli różnych zawodów, pejzaże, zdjęcia atelier fotografa.

Katowicka galeria BWA zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach portretu prowadzonych przez Joannę Nowicką. Warsztaty są częścią projektu Pstrykowisko – panelu edukacyjnego dla miłośników fotografii. Zaplanowano 10 spotkań składających się na kurs podstaw fotografii. Jeżeli jesteście zainteresowani fotografią, a nie macie czasu na uczęszczanie na regularny kurs – jest to oferta dla Was.
Warsztaty portretu odbędą się 29 i 30 czerwca, cena: 199 zł.
Po więcej informacji na temat panelu odsyłam na stronę BWA.

Do 28 lipca br. w Muzeum Historii Katowic prezentowana jest wystawa pocztówek i fotografii „Katowice dawniej a dziś – sentymentalna podróż po mieście”. Można na niej prześledzić rozwój miasta, zmiany zachodzące w tkance architektonicznej. Każda okazja jest dobra żeby przyjrzeć się dawnym fotografiom 😉
Mam również dla Was zaproszenie do Krakowa od Stowarzyszenia FotoBzik:
„ZPAF Okręg Krakowski oraz Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik zapraszają na wystawę Beaty Długosz – „ECHO”Wernisaż: 21.06.2013 godz. 19:00
Wystawę można oglądać: 21.06.2013 – 14.07.2013
Miejsce: ZPAF Gallery, ul. Św. Tomasza 24, Kraków
Organizatorzy: Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik oraz ZPAF OK.Beata Długosz urodziła się w 1978 r. Mieszka i pracuje w Krakowie. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi zajęcia z fotografii na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2010 r. Uzyskała tytuł doktora w zakresie fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej (PWSTiTV). Jest laureatką Stypendium Prezydenta Karkowa. Jej twórczość skupiona jest wokół zjawiska światłoczułości. Najczęściej posługuje się tradycyjnym warsztatem fotografii czarno-białej oraz eksperymentami bezkamerowymi na płaszczyźnie i w przestrzeni.

Beata Długosz prezentuje osiem fotografii zatytułowanych „Echo”, na wystawie towarzyszą im trzy światłoczułe obrazy, które ulegają naświetleniu podczas ekspozycji w galerii. Obrazy składające się na cykl „Echo” zostały stworzone przez nałożenie na siebie kilku fotograficznych warstw: przez obraz sfotografowanej rzeczywistości prześwitują linie kwadratów i cyfry – kształty z papierowego zabezpieczenia średnioformatowego negatywu. Świadomy zabieg, dzięki któremu zdjęcia wyglądają na prześwietlone powoduje, że odbiorca fotografii musi przypatrywać się, by rozpoznać co jest na zdjęciu. Po czasie zaczynamy dostrzegać zamknięte w owalnym kadrze zarysy domów, przestrzeń pustyni, kontury roślin i figur ludzkich. Fotografie przywołują skojarzenia ze światem widzianym w świetle księżyca, które redukuje kolory do czerni i szarości. Autorka, pozbawiając obrazowaną przestrzeń realności, opowiada o świecie marzeń sennych, wspomnień. W fotografiach pobrzmiewa „echo” innego czasu, lecz także jest to opowieść o naturze medium. Jak zauważa Beata Długosz, „fotografia przygląda się sobie jak mitologiczna Echo”.

Marianna Michałowskabeata długosz, zaproszenie, internet kopia kopia

Pozdrawiam,
A.K.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s