Bzikowy wpis nr 1

Jak mogliście zauważyć, niedawno zostałam ambasadorem krakowskiej Grupy Fotograficznej FotoBzik. Co za tym idzie, będę na swoim blogu informować Was o inicjatywach podejmowanych przez tą grupę. Czas więc zacząć wywiązywać się z nowych obowiązków 😉

Najważniejszym wydarzeniem zorganizowanym przez FotoBzik w lutym będzie projekcja filmu Spencera Tunicka. Film „SPENCER TUNICK – NAKED STATES” prezentuje dotychczasowy dorobek amerykańskiego artysty, który odwiedził wszystkie stany Ameryki, tworząc cykl aktów przedstawiających setki nagich ludzi. Na stronie internetowej artysty znajdujemy podział jego prac w zależności od ilości osób na zdjęciach. Od installations, gdzie w kadrze znajdują się wręcz tysiące osób, po individuals przedstawiające pojedyncze postaci. Większość zdjęć przedstawia akty w kontekście przestrzeni miejskiej.

Zdjęcie ze strony artysty, wykonane przed operą w Sydney. / Photo from the website of the artist, taken in front of Sydney Opera.

Zdjęcie ze strony internetowej artysty, wykonane przed operą w Sydney.

Projekcja filmu odbędzie się 20.02.2013 w krakowskiej klubokawiarni Artefakt Cafe, przy ulicy Dajwój 3 o godzinie 18.00. Po filmie przewidziano czas na dyskusję na jego temat.

Na stronie FotoBzika czekają na Was również dwa interesujące posty. Pierwszy prezentujący projekt kanadyjskiego projektanta graficznego Andrew Knappa. Jestem sceptyczna co do wykorzystywania Instagrama, jednak w tym wypadku nie jest to rażące a wręcz korzystne dla sympatycznego projektu pod tytułem „Find Momo„.

Zdjęcie z cyklu "Find Momo", Andrew Knapp.

Zdjęcie z cyklu „Find Momo”, Andrew Knapp.

Drugi post to wywiad z artystką – Anitą Andrzejewską. Jest to absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki, ilustratorka książek dla dzieci, fotografka i podróżniczka. Polecam wywiad, a zamieszczam zabawną ilustrację z książeczki dla dzieci wykonaną przez artystkę.

Ilustracja z książeczki "Alfabet z obrazkami"

Ilustracja z książeczki „Alfabet z obrazkami”

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was do zaglądania na stronę FotoBzika. 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s