Obrona pracy magisterskiej na ASP.

23 października wybrałam się do Wrocławia na obronę pracy magisterskiej mojej kuzynki – Katarzyny Bialik. Obrony na ASP są publiczne i uważam, że to świetna sprawa. Można powiedzieć że to trochę jak wernisaż: jest wystawa, prezentacja prac, ciasto i wino – czyli to co historycy sztuki lubią najbardziej 😉 Kasia broniła się na uczelni, w sali tuż obok pracowni w której stworzyła swoją pracę dyplomową. Napisała pracę magisterską o technice palnikowej i jej najzdolniejszych przedstawicielkach. Pracę użytkową wykonała własnoręcznie, jest to zestaw do tequili składający się z kieliszków, karafek, miseczek na cytrusy i mieszadełek. Interesujące jest wykorzystanie tej techniki do ozdobienia naczyń kolorowymi szklanymi kropelkami. Praca artystyczna nosi tytuł „Laleczki Kijaneczki” i są to szklane figurki, wykonane również techniką palnikową połączoną z tekstyliami i metalem. Są to zbuntowane, punkowe dziewczyny – jak sama ich autorka 😉 Jak stwierdziła Kasia – jest to przeciwieństwo boleśnie idealnej lalki Barbie. Aneks do dyplomu stanowiła animacja poklatkowa stworzona z użyciem tekstylnych odpowiedników szklanych laleczek. Mi osobiście podobała się praca dyplomowa Kasi, wcale nie dlatego że jesteśmy rodziną 😉 Spójrzcie na zdjęcia i oceńcie sami.

October 23 I went to Wroclaw for defense of my cousin’s thesis. Defences on Academy of Fine Arts are public and I think that’s great. You could say it was a bit like opening: an exhibition, a presentation of the work, cake and wine – that’s what art historians like the most ;). Kate defended her thesis at the university, in the room right next to the workshop in which she created her works. The written part related to burner technique and it’s most talented representatives. She made the utilitarian part by herself, and it’s a set consisting of tequila glasses, decanters, citrus bowls and stirrers. Using technique of decorating vessels with droplets of glass is interesting. Artistic work is entitled „Kijaneczki dolls” (her nickname is „Kijanka” – Tadpole). It consists of glass figurines, made with burner and combined with textile and metal. Those are rebelious, punk girls – as their author;). As she said – this is the opposite of painfully perfect Barbie doll. Annex to the diploma was stop motion with textile dolls which looked like the glass ones. I personally like Kate’s artwork, not only because we’re family ;). Look at the pictures and judge it for yourself.

Zestaw do tequili./Tequila set.

Zestaw do tequili./ Tequila set.

Zestaw do tequili./ Tequila set.

Miseczka na cytrusy./ Citrus bowl.

„Laleczki Kijaneczki”./ „Kijaneczki dolls”.

Zbliżenie./ Close-up.

Zbliżenie./ Close-up.

„Laleczki Kijaneczki”./ „Kijaneczki dolls”.

„Laleczki Kijaneczki”./ „Kijaneczki dolls”.

Zbliżenie./ Close-up.

Laleczki wykorzystane do animacji poklatkowej./ Dolls used for stop motion.

Reklamy

4 thoughts on “Obrona pracy magisterskiej na ASP.

    • Śliczne i wygodne 🙂 Jak opróżnialiśmy je po obronie z soku, to dostałam jedną do potrzymania – „masz, pij tylko nie stłucz” 😉 Powiem, że przez te kropeczki fajnie się w dłoni trzyma 🙂

  1. Jej, cudo! Laleczki mają wyraz twarzy taki, jakby chciały powiedzieć „no co, ideałem nie jestem, ale jaki mam charrakter”. A zestaw naczyń piękny sam w sobie, moim zdaniem wspaniały pomysł. Z chęcią zakupiłabym zestaw np. szklanek do drinków zdobionych w podobny sposób. Pozdrawiam kuzynkę i gratuluję udanego dzieła tworzenia!

    • Dziękuję serdecznie w imieniu Kasi 🙂 Dodam jedynie że komisja była zachwycona jej pracą i jako jedyna z trójki dziewczyn dostała same piątki. Też bym chciała coś z jej dzieł dostać, albo kupić. Może kiedyś… Pozdrawiam 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s